INTERNET NOVINE SERBSKE
Medjunarodni Radio Srbija
ARHIVA VESTI
dot

Amerika

dot

Australija

dot

Austrija

dot

Beneluks

dot

Velika Britanija

dot

Kanada

dot

Nemačka

dot

Republika Srpska

dot

Švajcarska

dot

Skandinavija

dot

Srbija

dot

Susedne zemlje

dot

Francuska

dot

Ministarstvo za dijasporu

dot

Dijaspora i Kosovo i Metohija

dot

Naši u svetu

dot

Priče serbske

dot

Mala srpska biblioteka

dot

Projekti i ideje

dot

Humanost

dot

Pisma čitalaca

dot

Feljton

dot

Magazin

dot

Narodne umotvorine

dot

Putopisi

dot

Video galerija

dot

Vodič do otadžbine

dot

Bilo nekada...

dot

Komentari srpski

dot

Izvrnute vesti

dot

Heroji današnje Srbije


Za webmastere
Naše vesti
na Vašem blogu ili sajtu

INFO
Trenutno članaka: 16455


Hvala na poverenju!

Kontakt

Kancelarija za saradnju s dijasporom i Srbima u regionu
Spona
Centar za dijasporu
vline

RASPORED BOGOSLUŽENJA U DIJASPORI ZA BOŽIĆNE PRAZNIKE

RASPORED BOGOSLUŽENJA U DIJASPORI ZA BOŽIĆNE PRAZNIKE
Srpska pravoslavna eparhija srednjoevropska, obaveštava vernike Srpske pravoslavne crkve u Nemačkoj, da će se povodom Božićnih praznika sa blagoslovom nadležnog vladike Konstantina bogoslužiti po sledećem rasporedu :

MANASTIR HIMELSTIR - (protosinđel Sergije Paraklis) Hram Uspenja Presvete Bogorodice, Obere Dorfstr. 12 u Hildesheim-Himmelsthuer
06.01 (Badnji dan) - sveta liturgija u 10.00
06.01 (Badnje veče) - večernje u 18.00
07.01 (Božić) - sveta liturgija u 10.00
ALTENA - (jerej Mihailo Stojičić) Hram prepodobnog Simona monaha, Graf-Eberhardstr. 2
06.01 (Badnji dan) - sveta liturgija u 10.00
06.01 (Badnje veče) - večernje u Sigenu u 16.00
06.01 (Badnje veče) - večernje u Altena u 19.00
07.01 (Božić) - sveta liturgija u 10.00
AUGZBURG - (protojerej Mićo Matić) Hram Sv. Stefana i Jelene Štiljanović. Kreutzerstr.22 u Augsburg-Oberhausen
06.01 (Badnji dan) - sveta liturgija u 10.00
06.01 (Badnje veče) - večernje u 16.00
07.01 (Božić) - jutrenje u 05.00
07.01 (Božić) - sveta liturgija u 10.00
AHEN - (protonamesnik Slavenko Savić) Hram Vasnesenja Gospodnjeg, Tannennjeg 14 u NJuerselen-Bardenberg
06.01 (Badnji dan) - sveta liturgija u 10.30
06.01 (Badnje veče) - večernje u 18.00
07.01 (Božić) - sveta liturgija u 10.00
BERLIN - (protojereji Dragan Sekulić i Veljko Gačić i jerej Duško Spasojević
06.01 (Badnji dan) - sveta liturgija u 10.00
06.01 (Badnje veče) - večernje u 18.00
07.01 (Božić) - sveta liturgija u 10.00
BILEFELD - (protojerej Bogdan Smiljić) Hram Sv. Vasilija Ostroškog Čudotvorca, Wellensiek 69 u Bielefeld-Dornberg
06.01 (Badnji dan) - sveta liturgija u 10.00
06.01 (Badnje veče) - večernje u 19.00
07.01 (Božić) - sveta liturgija u 10.00
BON - (jerej Mladen Janjić) St. Mićael, Rheinbaćerstr. 45
06.01 (Badnje veče) - večernje u 16.30 časova
07.01 (Božić) - jutrenje u 08.00
BOHOLT - (jerej Milovan Ranković) St. Agnes-Kirće, Sćonenbergstraše u Boćolt-Barlo
06.01 (Badnje veče) - večernje u 16.00
07.01.(Božić) - sveta liturgija u 07.00
BREMEN - (protonamesnik Saša Momirović) Crkva Obnovljenja hrama Sv. Georgija -Đurđic Storchen NJeg 1
06.01 (Badnji dan) - sveta liturgija u 10.00
06.01 (Badnje veče) - večernje u Bremerhafenu u 18.30
06.01 (Badnje veče) - večernje u Kukshafenu u 15.30
06.01 (Badnje veče) - večernje u Bremenu u 22.00
07.01 (Božić) - sveta liturgija u Bremenu u 10.00
VIRCBURG - (jerej Radoslav Pajić) crkva u Bohlleitennjeg 43
05.01. sveta liturgija u Ašafenburgu u 11.00 St.Josef-Kirće
06.01. jutrenje u Kuncelsau u 00.00
06.01 (Badnji dan) - sveta liturgija u Bad Mergenthajmu u 10.00
06.01.(Badnje veče) - večernje u Vircburgu u 20.00
07.01 (Božić) - sveta liturgija u Vircburgu 11.00
VUPERTAL - (protojerej stavrofor Jovan Marić) Hram Rođenja Presvete Bogorodice, Hombuećelstr. 53/55 u Wuppertal-Elberfeld
06.01 (Badnji dan) - sveta liturgija u 10.00
06.01 (Badnje veče) - večernje u 18.00
07.01 (Božić) - sveta liturgija u 10.00
DISELDORF - (protonamesnik Danilo Radmilović, jereji Milovan Ranković i jerej Neđeljko Đokić) Hram Svetoga Save, Wanheimerstr. 54 u Duešeldorf-Lićtenbroić
06.01 (Badnji dan) - sveta liturgija u 10.00
06.01 (Badnje veče) - večernje u 17.00
07.01 (Božić) - jutrenje u 00.00
07.01 (Božić) - sveta liturgija u 10.00
08.01 (drugi dan Božića) - sveta liturgija u 10.00
DORTMUND - (protojerej stavrofor Đorđe Trajković i jerej Radomir Kolundžić) Hram Sv. Apostola i jevanđelista Luke, Engelbertstr. 5 u Dortmund-Kledž
06.01 (Badnji dan) - sveta liturgija u 10.00
06.01 (Badnje veče) - večernje u Lipštatu u 14.00
06.01.( Badnje veče ) - večernje u Dortmundu u 17.00
07.01 (Božić) - jutrenje u Dortmundu u 00.00
07.01 (Božić) - sveta liturgija u Dortmundu u 09.00

ESEN - (jerej Dragan Čolaković) St.Stephanus-Kirće, An St. Stephan 10 u Ešen-Holsterhausen
06.01 (Badnji dan) - sveta liturgija u 10.00
06.01 (Badnje veče) - večernje u 19.00
07.01 (Božić) - sveta liturgija u 00.00
07.01 (Božić) - jutrenje u 08.00
KARLSRUE - (jerej Aleksandar Škorić) Rimokatolička crkva, Rastatterstr. 20 u Karlsruhe-Rueppurr
05.01. (subota) u Pforzheim-u 10.00 (Abnobastr. 3)
06.01 (Badnji dan) - sveta liturgija u Gagenauu u 13.00 ( Amalienbergstr. 11)
06.01 (Badnji dan) - sveta liturgija u Pforćajmu u 10.00 (Abnobastr. 3)
06.01 (Badnje veče) - večernje u Karlsrueu u 20.00
07.01 (Božić) - sveta liturgija u Karlsrueu u 07.00
KASEL - (jerej Simon Turkić) Hram Sv. velikomučenika Kneza Lazara, Johann-Sebastian-Baćstr. 4
06.01 (Badnji dan) - večernje u 10.00 časova
09.01 (treći dan Božića) - sveta liturgija u 10.00
KELN - (protojerej Neđo Janjić i jerej Mladen Janjić) Hram Vozdviženja Časnog Krsta, Frankenplatz u Koeln-Porz
06.01 (Badnji dan) - sveta liturgija u 10.00
06.01 (Badnje veče) - večernje u 19.00 časova
07.01 (Božić) - jutrenje u 00.00
07.01.(Božić) - sveta liturgija u 10.00
MANHAJM - (jerej Aleksa Milinković) Hram prepodobnog Simona monaha, Gaertnerstr. 10 u Mannheim-Neckarstadt
06.01 (Badnji dan) - sveta liturgija u 10.00
06.01 (Badnje veče) -večernje u 20.00 u Špejeru
06.01 (Badnje veče) -večernje u 23.00
MINHEN - (protojereji: Marinko Rajak, Branislav Čortanovački, Slobodan Milunović, protonamesnik Vidoslav Vujasin i protođakon Zoran Andrić) Hram Sv. Jovana Vladimira kralja srpskog, Putzbrunnerstr. 49 u Münćen-Perlać
06.01 (Badnji dan) - sveta liturgija u 10.00
06.01 (Badnje veče) - večernje u 16.00
07.01 (Božić) - sveta liturgija u 09.00
NIRNBERG - (protonamesnici: Marinko Radmilo i Milorad Jovanović) Hram Sv. Ćirila i Metodija, Kranićstr. 4 u Nürnberg-Sćniegling
05.01. (Tucindan) - večernje u Erlangenu u 19.00
05.01. (Tucindan) - večernje u Bambergu u 21.00
05.01. (Tucindan) - večernje u Bajrojtu u 23.00
05.01. (Tucindan) - večernje u Ingolštatu u 23.00
06.01 (Badnji dan) - sveta liturgija u Nirnbergu 10.00
06.01 (Badnje dan) - Sveta liturgija u Nojmarktu u 11.00
06.01 (Badnje veče) - večernje u Nirnbergu u 15.00
07.01 (Božić) - jutrenje u Nirnbergu u 05.00
07.01 (Božić) - sveta liturgija u Nirnbergu u 10.00
OSNABRIK - (jerej Siniša Vujasinović) Hram Sv. velikomučenika Georgija Pobedonosca, Wersenerstr. 85 u Osnabrueck-Pdže
06.01 (Badnji dan) - sveta liturgija u 10.00
06.01 (Badnje veče) - večernje u 17.00
07.01 (Božić) - sveta liturgija u 09.00
REGENSBURG - (jerej Stanko Rakić) Rimokatolička crkva, Ostengaše 31
05.01. (Tucindan) - sveta liturgija u Frajzingu u 10.00
06.01. (Badnji dan) - sveta liturgija u Pasauu u 09.00
06.01. (Badnje veče) - večernje u Landshutu u 14.30
06.01. (Badnje veče) - večernje u Regensburgu u 16.30
06.01. (Badnje veče) - večernje u Burghauzenu u 19.30
06.01. (Badnje veče) - večernje u Frajzingu u 22.00
07.01. (Božić) - sveta liturgija u Regensburgu u 06.00
07.01. (Božić) -izobraziteljna u Burghauzenu u 11.00
ROZENHAJM - (protojerej Branislav Čortanovački) Protestanska crkva, Koenigstr. 23
06.01 (Badnje veče) -Večernje u 13.30
SARBIRKEN - (protonamesnik Đorđe Pantelić) Crkva, Mariannenthaler Str. 2, Sulzbać-Sćnappać
06.01 (Badnji dan) - sveta liturgija u Trieru (St.Josef-Stift, Franz-Ludnjigstr. 7) u 10.00
06.01 (Badnje veče) - večernje u Sulcbahu u 17.00
07.01 (Božić) - sveta liturgija u Sulcbahu u 08.30
FILINGEN - (jerej Milenko Marković) Hram Sabora sv. Arhangela Mihaila, Unterer Dammnjeg 6/3
05.01 (Tucin dan) - večernje u 17.30 u Blumbergu
05.01 (Tucin dan) -večernje u 19.30 u Tutlingenu
06.01 (Badnji dan) - sveta liturgija u 09.00 u Filingenu
06.01 (Badnje veče) - večernje u 12.30 u Singenu
06.01 (Badnje veče) - večernje u 15.30 u Albštatu
06.01 (Badnje veče) - večernje u 18.00 u Filingenu
07.01 (Božić) - sveta liturgija u 09.00 u Filingenu
FRAJBURG - (jerej Jovan Gatarić) Crkva Ev.Thomaskirće, Tullastr. 15
06.01 (Badnji dan) - sveta liturgija u 10.00
06.01. (Badnje veče) - večernje u Ofenburgu u 15.30
06.01. (Badnje veče) - večernje u Frajburgu u 18.30
07.01. (Božić) - jutrenje i sveta liturgija u 06.00
07.01. (Božić) - jutrenje u Ofenburgu u 10.00
FRANKFURT - (protojereji Stojan Barjaktarević i Marko Jovanović i jerej Simon Turkić) Hram Sv. apostola i jevanđelista Luke, Am Beethovenplatz u Frankfurt-NJestend
06.01 (Badnji dan) - sveta liturgija u 09.00 u Frankfurtu
06.01 (Badnje veče) - večernje u 19.30 u Frankfurtu
06.01 (Badnje veče) - večernje u 16.00 u Ofenbahu
06.01 (Badnje veče) - večernje u 19.00 u Vizbadenu
06.01 (Badnje veče) - večernje u 16.00 u Veclaru
07.01 (Božić) - sveta liturgija u 09.00 u Frankfurtu
FRIDRIHSHAFEN - (jerej Slobodan Tijanić) Hram Sv. Srpskih novomučenika, Adelheidstr. 4
06.01 (Badnji dan) - sveta liturgija u 10.00 u Fridrihshafenu
06.01 (Badnji veče) - večernje u Konstancu u 16.00
06.01 (Badnji veče) - večernje u Fridrihshafenu u 19.00
07.01 (Božić) - jutrenje u Konstancu u 06.00
07.01 (Božić) - sveta liturgija u Fridrihshafenu u 09.00
ULM - (jerej LJubomir Zorica) Hram Sv. bezsrebrenika Kozme i Damjana, Furttenbaćstr. 11
06.01 (Badnji dan) - sveta liturgija u 10.00
06.01 (Badnje veče) - večernje u Hajdenhajmu u 16.00
06.01 (Badnje veče) - večernje u Ulmu u 19.00
07.01 (Božić) - sveta liturgija u 10.00
HAMBURG - (protojereji Dragan Jovanović i Borisav Simić) Hram Sabora Sv. Arhistratiga Mihaila, Sćellingstr. 7-9 u Hamburg-Eilbeck
06.01 (Badnji dan) - sveta liturgija u 10.00
06.01 (Badnje veče) - večernje u Kilu u 17.00
06.01 (Badnje veče) - večernje u Hamburgu u 19.00
07.01 (Božić) - sveta liturgija u 06.00 i 10.00
07.01 (Božić) - večernje u 18.00 u Libeku

HANOVER - (protojerej-stavrofor Milan Pejić) Hram Svetoga Save, Mengendamm 16C u Hannover-List
06.01 (Badnji dan) - sveta liturgija u 09.00
06.01 (Badnje veče) - vertep i večernje u 17.00
07.01 (Božić) - sveta liturgija u 09.00 časova (služi episkop Konstantin)
ŠTUTGART - (protonamesnici Slobodan Miljević i Bratislav Božović) Hram Sabora Srpskih svetitelja, Moehringer Str. 81A u Stuttgart-Heslać)
05.01. (Tucindan) - večernje u Gepingenu u 23.00
06.01 (Badnji dan) - sveta liturgija u Gepingenu 10.00
06.01 (Badnji dan) - sveta liturgija u Štutgartu u 10.00
06.01 (Badnji veče) - večernje u Kalvu u 15.00
06.01 (Badnji veče) - večernje u Rojtlingenu u 15.00
06.01 (Badnji veče) - večernje u Štutgartu u 18.00
06.01 (Badnje veče) - večernje u Hajlbronu u 22.00
07.01 (Božić) - jutrenje u Gepingenu u 07.00
07.01 (Božić) - sveta liturgija u Štutgartu u 10.00

VINER NOJŠTAT - (jerej Brane Bijelić) hram Sv. Platona Banjalučkog Messenhausergasse 4, NJiener Neustadt
06.01. (Badnji dan) - sveta liturgija u 9.30
06.01. (Badnje veče) - večernje u 17.00
07.01. (Božić) - jutrenje i sveta liturgija u 6.00
08.01 (drugi dan Božića) - sveta liturgija u 9.30
BEČ - (protojerej stavrofor Krstan Knežević i protonamesnik Petar Pantić) hram Svetoga Save (3. kvart) Veithgasse 3A
06.01. (Badnji dan) - sveta liturgija u 9.00
06.01. (Badnji dan) - večernje u 18.00
07.01. (Božić) - sveta liturgija u 9.30
BEČ - (protojereji-stavrofori Đorđe Knežević i Sretoje Dušanić) hram Presvete Bogorodice (17. kvart) Steinergasse 3A
06.01. (Badnji dan) - sveta liturgija u 9.30
06.01. (Badnji dan) - večernje u 17.30
07.01. (Božić) - sveta liturgija u 9.30
BEČ - (protonamesnici Drago Vujić i Dragan Birtašević) Hram Vaskrsenja Hristova (2. kvart) Engerthstr. 158 A
06.01 (Badnji dan) - sveta liturgija u 9.30
06.01. (Badnji dan) - večernje u 17.30
07.01. (Božić) - sveta liturgija u 9.30
BREGENC - (protojerej-stavrofor Mile Mijić)
06.01. (Badnji dan) - sveta liturgija u Feldkirhu (Frauenkirche) u 9.30
06.01. (Badnje veče) - Večernje u Dornbirnu u 16.00
06.01. (Badnje veče) - Večernje u Feldkirhu u 19.00
07.01. (Božić) - sveta liturgija u Feldkirhu u 9.00
07.01. (Božić) - Večernje u Bregencu (St. Gebhardkirche) - u 18.00
GMUNDEN - (protonamesnik Novo Lazić) Rimokatolički hram u Lencingu Andreaskirche - Pichlnjang/Lenzing
06.01. (Badnje veče) - večernje u 17.00
07.01. (Božić) - sveta liturgija u 7.30
GRAC - (jerej Miomir Sando) Hram se nalazi na gradskom groblju Zentralfriedhof - Triester Str. 146
06.01. (Badnji dan) - sveta liturgija u Gracu u 10.00
06.01. (Badnje veče) - večernje u 19.00
07.01. (Božić) - jutrenje u 00.00
07.01. (Božić) - sveta liturgija u 10.00
ENS - (protonamesnik Darko Knežević) Stelzhamerstr. 16
06.01. (Badnji dan) - sveta liturgija u 10.00
06.01. (Badnje veče) - večernje u 18.00
07.01. (Božić) - sveta liturgija u 05.00, jutrenje u 10.00
INZBRUK - (protonamesnik Milorad Jovanović) Rimokatolička crkva Siebererstr. 7
06.01. (Badnji dan) - sveta liturgija u Inzbruku u 09.00
06.01. (Badnji dan) - sveta liturgija u Rojte u 09.30
06.01. (Badnje veče) - večernje u Zefeldu u 16.00
06.01. (Badnje veče) - večernje u Inzbruku u 18.00
06.01. (Badnje veče) - sveta liturgija u Inzbruku u 23.00
07.01. (Božić) - sveta liturgija u Inzbruku u 09.30
LINC - (protojerej Dragan Mićić) hram Sv. Vasilija Ostroškog Čudotvorca Posthofstr. 41
06.01. (Badnji dan) - sveta liturgija u 10.00
06.01. (Badnje veče) - večernje u 18.00
07.01. (Božić) - jutrenje i sveta liturgija u 05.00
KLAGENFURT - (protonamesnik LJubomir Radovanov) Starokatolička crkva Kaufmanngasse 11
06.01. (Badnji dan) - sveta liturgija u Klagenfurtu u 10.00
06.01. (Badnje veče) - večernje u 18.00
07.01. (Božić) - jutrenje u Vilahu (Burgplatz 1) u 00.00
07.01. (Božić) - sveta liturgija u 10.00 (Klagenfurt)
08.01. (drugi dan Božića) - sveta liturgija u 10.00 (Klagenfurt)
KUFŠTAJN - (jerej Aleksandar Stolić) Rimokatolička crkva Krankenhausgasse, Alte Spitalkirche
06.01. (Badnji dan) - sveta liturgija u Kufštajnu u 10.00
06.01. (Badnji dan) - večernje u Figenu u 19.30
06.01. (Badnje veče) - večernje u Kufštajnu u 17.00
07.01. (Božić) - sveta liturgija u 05.00
SALFELDEN - (jerej Jovan Alimpić) hram Sabora Srba svetih Pavlenstr. 2 - Saalfelden i Kloster Hl. Ruppert, Kreuzberg 1, Bischofshofen
06.01. (Badnji dan) - sveta liturgija u Salfeldenu u 10.00
06.01. (Badnje veče) - večernje u Bišofshofenu u 17.00
06.01. (Badnje veče) - večernje u Salfeldenu u 20.00
07.01. (Božić) - jutrenje i sveta liturgija u Salfeldenu u 03.00
SANKT PELTEN - (jerej LJubomir Bolić) hram Sv. apostola Tome Hanuschplatz 11 - St. Poelten
06.01. (Badnje veče) - večernje u 18.00 i jutrenje u 23.30
07.01. (Božić) - sveta liturgija u 09.30
TULN - (jerej Aleksandar Stanković) Rimokatolička kapela Karner Kirche
06.01. (Badnji dan) - sveta liturgija u 10.00
06.01. (Badnje veče) - večernje u 18.00
07.01. (Božić) - sveta liturgija u 10.00



BERN
Crkvena opština Bern (protonamesnik Stanko Marković) St. Peter u. Paulkirće, Rathausgaše
06. 01. (Badnji dan) - Sveta liturgija u Nojšatelu u 10.00
06. 01. (Badnje veče) - Večernje u Bernu u 18.00
06. 01. (Badnje veče) - Večernje u Soloturnu u 23.00
07. 01. (Božić) - Sveta liturgija u Bernu u 10.00
CIRIH
Crkvena opština Cirih - hram Uspenija Svete Bogorodice ( Glattstegnjeg 91), protonamesnik dr Miroslav Simijonović i jerej Branimir Petković
06.01. (Badnji dan)- Sveta liturgija u Cirihu u 10.00
06.01. (Badnje veče) - Večernje u Cirihu u 19.00
06.01. (Badnje veče) - Večernje u 19.00 ( Kirćstraše, Spreitenbać )
07.01. (Božić) - Sveta liturgija u Cirihu u 07.00 i 10.00
BAZEL
Crkvena opština Bazel (protonamesnik MilutinNikolić) Kirće zu St. Alban, Muehlenberg 5
06.01 (Badnji dan) - Sveta liturgija u Nidergesgenu u u 10.00
06.01 (Badnje veče) - Večernje u Oltenu ( St.Anton-Kirće) u 19.00
06.01 (Badnjeveče) -Večernje u Bazelu u 19.00
07.01 (Božić) - Sveta liturgija u Nidergesgenu u 10.00
07.01 (Božić) - Sveta liturgija u Bazelu u 10.00
SENT GALEN
Crkvena opština St. Galen (protonamesnik LJubomir Kotarčić) Langgaše 161.
06.01. (Badnji dan) - Sveta liturgija u Sent Galenu u 09.00
06.01. (Badnje veče) - Večernje u Nepstalu (Kanton Klarus) u 16.00
06.01. (Badnje veče) - Večernje u Roršahu u 20.00
07.01. (Božić) - Sveta liturgija u Sent Galenu u 09.00
LUCERN
Crkvena opština Lucern (jerej Dragan Stanojević)
06.01 (Badnji dan) - Sveta liturgija u Buhrainu u 10.00
06.01. (Badnje veče) - Večernje u Altdorfu u 18.00 06.01. (Badnje veče) - Večernje u Baru u 19.00
06.01. (Badnje veče) - Večernje u Lucernu ( St. Josef-Madžhof ) u 21.00 07.01. (Božić) - Božićnje jutrenje u Buhrainu u 06.00
07.01. (Božić) - Sveta liturgija u Buhrainu u 10.00 časova
LOZANA
Crkvena opština Lozana (jerej Bogoljub Popović) Ćapelle de Bethusdž, Av. Ćarles-Secretan 2.
06.01. (Badnje veče) - Večernje u Sijeru (hram Sent Martin) u 18.00
06.01. (Badnje veče) - Večernje u Lozani-Katedrala u 21.00
07.01. (Božić) - Sveta liturgija u Lozani u 08.00
07.01. (Božić) - Sveta liturgija u Sijeru u 08.00
LUGANO
Crkvena opština Lugano (jerej Đorđe Lukić)
06.01. (Badnji dan ) - Sveta liturgija u Belincona u 10.00
06.01. (Badnje veče) - Večernje u Belincona u 18.00
06.01. (Badnje veče/Božić) - Sveta liturgija u Luganu (crkva San Ročo ) u 23.00
07.01. (Božić) Sveta liturgija u 08.00

LITURGIJE I U NORVEŠKOJ


Januarski raspored bogosluženja u parohiji SPC Sveti Vasilije Ostroški u Norveškoj: u Oslu u Grčkoj crkvi 6. januara u 10.00 i 17.00, a 7, 9. 14, 19, 20. i 27. januara u 10.00 i u Porsgrunu 12. januara u 11.00.
Januarske liturgije u parohiji Sveti Dimitrije Solunski: u Sadnesu 5. januara u 10.00 u Malmeheim bedehusu (Heigreveien 404), u Flekefjuru 6. januara u 11.00 (kontakt za adresu: Veselko Margetić), u Kristiansandu 6.januara u 18.00, 7. januara u 9.00 u crkvi Voie (Steindalen 131).

RASPOPRED BOŽIĆNIH BOGOSLUŽENJA U FRANCUSKOJ


PARIZ
Saborni hram Sv. Sava, 23. rue du Simplon
06.01. (Badnji dan) - sveta liturgija u 10.00, večernje u 18.00 i jutrenje u 23.00
07.01. (Božić) - sveta liturgija u 10.00
08.01. (drugi dan Božića) - sveta liturgija u 10.00
09. 01. (Sveti mučenik i arhiđakon Stefan) - blagosiljanje slavskog kolača u 8.00 i sveta liturgija u 10.00
BONDI
Crkva u 224 av. de Rosny
06.01. (Badnji dan) - večernje u 18.00
NANSI
Crkva Sv. Nikola, 1 Quai de la Bataille
06.01 (Badnji dan) - sveto bogosluženje i pričešće u 10.00
LUGR
Crkva Sv. Petke, rue de la Bonne Fontaine, parohija za Belfort i Mobilijar
06. 01 (Badnji dan) - sveta liturgija u 16.00
BEZANSON
Crkva Sv. Vasilija Ostroškog, 28 a Chemin des LJuatrouillots
06.01. (Badnji dan) - večernje u 18.00
DIŽON
Parohija Vaskrsenja Hristovog, 20 boulevard de lžOuest,
06.01 (Badnji dan) - sveto bogosluženje i osvećenje badnjaka u 21.00
STRAZBUR
Crkva Sv. Georgija, 2 a rue deu Donon








Komentari čitalaca                                                                       >> POŠALJITE SVOJ KOMENTAR <<
INTERNET NOVINE SERBSKE ne odgovaraju za sadržaj objavljenih komentara. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne predstavljaju stavove redakcije INTERNET NOVINE SERBSKE.

Budite prvi i OSTAVITE SVOJ KOMENTAR

izmedju
INFO
objavljeno Objavljeno
    5/1/2008
izvor Izvor
    vesti

Komentari čitalaca

stampa Verzija za štampu
posalji Pošaljite članak

cirilica Ћирилична верзија (beta)

arhiva Arhiva
Nasi u svetu rss
<- prethodni članak
     naredni članak ->
Bookmark and Share
OD ISTOG AUTORA

POSLEDNJIH 10 NASLOVA

Malesevici
Opanci.com
Sminker.rs
NadjiRestoran.com
Imovina.net
Kosovo-Metohija
Srpska analitika
Srpska politika
Novine Toronto
Centar za samostalni zivot invalida
Opstinsko drustvo za borbu protiv raka Sombor
Restoran za venčanja Atos
Izmedju
Vila Zlatibor
Veceras u dijaspori
Srpski manastiri
Trazimo rodjake i prijatelje
knjigovodstvo
Internet Riznica Serbska
Balkanski sanovnik - iPad iPhone aplikacija
Powered by: < Linkmedia >
RSS

Web Stats
ISSN 1452-3922 | © 2001-2012
Srpska Dijaspora