Katnić je u intervjuu podgoričkoj televiziji Vijesti rekao da je plan da se grupa obuče u uniforme crnogorske policije, da uđe u Skupštinu Crne Gore, pa da odatle, u određenoj situaciji, zapuca na građane, što bi, prema ; planu, izazvalo nasilje širih razmera.
Grupa je, prema navodima Katnića, nameravala da „iskoristi narod, simulacijom da je napadnut od svoje policije“.
Na taj način, kako kaže, trebalo je da se „simulira“ sukob policije i naroda. Postojala je namera da se oružje podeli i narodu.
Prema njegovim rečima, u pomenuti teroristički plan bilo uključeno više „kriminalnih grupa“ čije lokacije još nisu otkrivene.
„Postoje podaci da je više desetina osoba, značajno obučenih, infiltrirano u Crnu Goru“, rekao je Katnić.
U međuvremenu je crnogorska vlada od nadležnih državnih organa zatražila da u „maksimalno kratkom roku“ dovedu do kraja predmet u vezi s hapšenjem grupe državljana Srbije.
To je, kako je saopšteno, potrebno učiniti da bi se zaštitila država Crna Gora i njeni nacionalni interesi.
U saopštenju se, takođe, navodi da će i premijer Milo Đukanović, „u skladu sa zakonskim ingerencijama, učiniti sve da ovaj slučaj bude doveden do kraja“.
Vlada nije prihvatila predlog ministra unutrašnjih poslova, opozicionog predstavnika Gorana Danilovića za smenjivanje direktora Uprave policije Slavka Stojanovića.
Usvojen je zaključak Komisije za kadrovska i administrativna pitanja da, kako je saopšteno, podneseni predlog ne sadrži nijedan od zakonom propisanih razloga za smenjivanje.
Potpredsednik crnogorske vlade Milorad Vujović i ministri Goran Danilović, Budimir Mugoša i Boris Marić, koji nisu pripadnici vladajuće koalicije, glasali su protiv prihvatanja tog zaključka, dok je ministar Raško Konjević, predstavnik Socijaldemokratske partije, bio uzdržan.
Crnogorska policija je 16. oktobra uhapsila grupu od 20 državljana Srbije koji su, kako je saopšteno, nameravali da na kraju izbornog dana izazovu nasilje, radi proglašenja pobede opozicije na izborima.
Grupa je, takođe, kao tvrde tamošnje vlasti, nameravala da liši slobode premijera Mila Đukanovića.
Vrhovni državni tužilac Ivica Stanković je ranije saopštio da „prikupljeni dokazi ukazuju na sumnju“ da je pomenuta grupa imala terorističke namere.
Od 20 uhapšenih, 14 je zadržano u jednomesečnom pritvoru, a šestoro je pušteno kućama. Među uhapšenima je i bivši šef Žandarmerije Srbije Bratislav Dikić.