Orlovi držali čas fudbala

Beli orlovi su uspešno preskočili drugi stepenik u ovogodišnjem šampionatu Druge Premijer lige NSW. Komšije iz Murbenka uspevale su da pruže otpor samo u prvom poluvremenu, ali su u drugih 45 minuta dobile fudbalsku lekciju od starijeg i boljeg: SD Rejders – Bonirig 0:2 (0:0).

Oba tima ušla su u meč na krilima uspešnog starta u prvom kolu prvenstva. Rejdersi okuraženi pobedom na debiju u ligi protiv Hils junajteda suprotstavili su se Orlovima koji su u prvoj rundi nešto teže, nego što se očekivalo, savladali Sent Džordž siti. Tokom prvog dela igre viđen je uglavnom ravnopravan duel, naročito tokom uvodnih 20 minuta.
Bonirig je imao svoje prilike preko centarfora Erona Pitersona, dok je Orlovima u finišu poluvremena zapretio Entoni Prioa. Ipak, mreže na stadionu “Erni Smit” su mirovale sve do povratka sa odmora, tokom kojeg je trener srpskog kluba Vejn O’Saliven evidentno uspeo da ubrizga dozu dodatnog samopouzdanja svom timu.
Orlovi kao da su ubacili u viši stepen prenosa kad su se vratili na teren, pa je posle nepuna tri minuta “brana“ pred golom domaćina prvi put popustila. Ponovo je na sceni bio izuzetni raspoloženi Piterson, koji je sjajnim volej udarcem pogodio mrežu Rejdersa za vođstvo Orlova.
Ovaj gol je skinuo veliki teret s leđa igrača iz Boniriga, koji su zatim iz napada u napad potvrđivali razliku u klasi između njih i novajlije u ligi.
Pravi čas fudbala viđen je u drugom delu meča. Tokom tih 45 minuta Orlovi su stajali za katedrom, a Rejdersi seeli u đačkoj klupi. Šanse su se nizale i samo je bilo pitanje trenutka kada će Bonirig udvostručiti prednost.
To se dogodilo već u 61. minutu, kada je uvek agilni Asmir Kadrić iskoristio grešku golmana domaćih, a zatim nesebično poslužio kolegu iz špica napada. Eron Piterson takav poklon ne propušta i čist zicer pretvara u 2:0.
Prava je šteta što Orlovi do kraja nisu zabeležili i ubedljiviju pobedu, ali razloga za nezadovoljhstvo ne može da bude jer je ispunjen osnovni cilj, a to su nova tri boda u sezoni koja ima posebnu težinu zbog činjenice da je FS Novog Južnog Velsa ponovo napravio prohodnost ka Prvoj Premijer ligi, gde srpski klub očajnički pokušava da se vrati otkako je na kraju sezone 2018 ispao iz elite.
Nastave li u ovakvom ritmu, Orlove neće imati ko da zaustavi na putu ka osvajanju jednog od prva četiri mesta, koja ove godine garantuju put u viši rang.
Priliku da naprave naredni korak ka tom cilju, imaće idućeg vikenda na domaćem terenu, gde dočekuju ekipu Hakoe sa istočnih obala Sidneja. Ova utakmica igra se u subotu, 20. marta, od 18.00 časova u Srpskom sportskom centru u Bonirigu.

NPL2 NSW

Rezultati 2. kola: Rejders – Beli orlovi 0:2, Blektaun – St. Džordž siti 1:1, N. Tajgers – Spirit 1:2, St. Džordž FC – Vonderersi Zapadni Sidnej 0:0, Hakoa – Hils junajted 1:1, Mauntis Vonderers – CK Mariners 2:7.
1. CK Mariners 2 2 0 0 10:2 6
2. Spirit 2 2 0 0 6:1 6
3. Beli orlovi 2 2 0 0 4:1 6
4. Rejders 2 1 0 1 3:2 3
5. N. Tajgers 2 1 0 1 3:3 3
6. Mauntis 2 1 0 1 5:7 3
7. Hakoa 2 0 1 1 2:3 1
8. St. Džordž siti 2 0 1 1 2:3 1