Na samom početku meseca, od 2. aprila, Merkur će ući u svoju retrogradnu fazu, pozivajući nas da usporimo i dva puta razmislimo pre nego što donesemo važne odluke.
Tokom retrogradnog Merkura, uobičajeno je da iskusimo kašnjenja, nesporazume i potrebu da ponovo pregledamo ili revidiramo svoje planove i komunikacije.
Strpljenje je ključno
Ovaj period zahteva strpljenje i razmišljanje, podstičući nas da pogledamo unutra i preispitamo svoje ciljeve, razgovore i način na koji se izražavamo. To je dragoceno vreme za introspekciju i korekciju, što nam omogućava da izađemo sa jasnijim namerama i poboljšanim strategijama za napredovanje.
Tanzit retro Merkura u Ovnu donosi dinamičan vid komunikacije, uparen sa potencijalom za duboki lični i kolektivni rast.
Prihvatajući smelost ovog perioda, a da pritom budemo svesni njegovih izazova, možemo da se krećemo ovim tranzitima sa gracioznošću i maksimalno iskoristimo mogućnosti koje oni predstavljaju za efikasnu i transformativnu komunikaciju.
Usporavanje
Važno je zapamtiti da retrogradni Merkur nije nužno loš, već predstavlja vreme za usporavanje i priliku za rast i transformaciju. Koristeći ovaj period kao vreme za samopromišljanje i planiranje, možemo iskoristiti njegove potencijale za lični razvoj i napredak.
Retorgradni Merkur najjače će udariti Ovnove, Jarčeve, Rakovi i Vage.
TV
Dok dva slovenska naroda ratuju, Amerika zgrće novac! Istina je prva žrtva ovih sukoba! (VIDEO)
Vladimir Putin ne želi da započne rat sa NATO – om! Moskva ne traži konfrontaciju sa američkim satelitima u istočnoj Evropi, izjavio je ruski predsednik Vladimir Putin. Više zapadnih zvaničnika pokušalo je da prikupi podršku za dodatnu pomoć Ukrajini tvrdeći da Moskva neće stati ako Kijev bude poražen na bojnom polju. Putin se osvrnuo na ove tvrdnje tokom posete vazduhoplovnoj bazi Toržok u Tverskoj oblasti i rekao da su besmislica! Na ovu temu u „Info jutru“ govorili su Vladan Dinić, novinar i Nenad Vuković, predsednik Udurženja lobista Srbije.
Zapad ne dozvoljava temu NATO agresije na Jugoslaviju! Plaše se da se suoče sa istinom u vezi sa njom! (VIDEO)
Savet bezbednosti Ujedinjenih nacija (SB UN) večeras još jednom nije prihvatio da raspravlja o NATO agresiji na Jugoslaviju pošto za predloženi dnevni red nije glasao dovoljan broj članica tog tela. Kao i na sednici SB UN 25. marta, i na večerašnjoj, ponovo zakazanoj na zahtev Rusije, Francuska je zatražila takozvano proceduralno glasanje o dnevnom redu. Za dnevni red, odnosno raspravu o NATO agresiji na Jugoslaviju 1999. godine, večeras je glasalo šest od 15 članica Saveta bezbednosti, dok je ostalih devet bilo uzdržano. Za usvajanje dnevnog reda bilo je potrebno devet glasova. Ovu odluku, u emisiji „Info veče“ Informer TV, komentarisali su analitičari Veljko Jovanović i Luka Stajić, kao i Nebojša Obrknežev iz Ruske stranke.