ZORAN ŽIVKOVIć je rodjen je 22. decembra 1960. godine u Nišu. U tom gradu je završio je gimnaziju ‘Bora Stanković’, a Višu poslovnu školu u Beogradu 1983. godine.
Živković je 1988. godine osnovao privatno preduzeće pod nazivom ‘Tehnomeding’ koje se bavilo servisom elektromedicinskih uredjaja, snabdevanjem zdravstvenih stanica potrošnim materijalom i uvozom-izvozom. U novembru 1995. godine preduzeće je prestalo da radi i tada je pokrenut stečajni postupak.
član je Demokratske stranke [DS] od aprila 1992. U toj partiji je od 1994. godine četiri puta biran za potpredsednika.
Predsedništvo DS-a je 2. marta 2000. godine izabralo Zorana Živković za zamenika predsednika te partije.
Od 1993. godine pa u naredne dve godine je bio predsednik Gradskog odbora DS-a u Nišu. Na vanrednim parlamentarnim izborima 1993. izabran je za poslanika u Skupštini Srbije.
U januaru 1997. godine, nakon pobede koalicije Zajedno [SPO-DS-GSS] na lokalnim izborima održanim u novembru 1996. godine, Živković je postao gradonačelnik Niša. Na tu funkciju je ponovo izabran 5. oktobra 2000. godine nakon lokalnih izbora održanih 24. septembra 2000. godine na kojima je pobedila koalicija DOS, u kojoj je DS vodeća stranka.
U novembru iste godine podneo je ostavku na to mesto zbog prelaska na funkciju saveznog ministra unutrašnjih poslova.
Živković je istovremeno dve godine bio predsednik Stalne konferencije opština i gradova Jugoslavije i predsedavajući Saveza slobodnih gradova.
Od 1993. do 1997. godine bio je poslanik u Skupštini Srbije, a od 1994. do 1997. godine bio je član Odbora za bezbednost Skupštine Srbije.
Od 2000. do 2003. godine bio je poslanik u Veću gradjana Savezne skupštine. Dva puta je izabran za saveznog ministra unutrašnjih poslova. Za vreme njegovog mandata SRJ je primljena u članstvo Interpola.
Od 2000. do 2003. godine bio je predsednik Komisije Savezne vlade za stambena pitanja i zamenik predsednika Administrativne komisije Savezne vlade.
Predsednik je Saveta za borbu protiv terorizma. Od 2002. godine član je Nacionalnog saveta za saradnju SRJ sa Medjunarodnim tribunalom za krivično gonjenje lica odgovornih za teška kršenja medjunarodnog humanitarnog prava počinjena na teritoriji bivše Jugoslavije od 1991. godine.
član je Upravnog odbora Duvanske industrije Niš od 2000. godine, a od 2001. godine član je upravnog odbora ‘Jugomporta – SDPR’.
Oženjen je Biserkom, imaju dvoje dece – kćerka Milena [11 godina] i sin Marko [pet godina].
čEDOMIR JOVANOVIć je rodjen 13. aprila 1971. u Beogradu. Završio je srednju ekonomsku školu. Kratko je studirao ekonomiju, a onda prešao na Fakultet dramskih umetnosti na kojem je diplomirao 1998. godine na odseku dramaturgije.
Novinarstvom se bavio u TV Politici, nedeljniku NIN, agenciji Tiker, dnevniku Borba i još nekim listovima.
Jedan je od inicijatora i glavnih organizatora studentskog protesta 1996-97, kada su uporedo sa gradjanskim protestom zbog poništavanja rezultata lokalnih izbora na kojima je pobedila koalicija ‘Zajedno’, studenti demonstrirali tri meseca.
Osnovao je Studentski politički klub, koji je početkom 1998. godine ušao u Demokratsku stranku [DS], u kojoj je Jovanović postao član Izvršnog i Glavnog odbora te partije. Na kongresu DS-a 6. oktobra 2001. godine Jovanović je izabran za jednog od potpredsednika te partije.
Učeštovao je u protestima koje je u jesen 1999. godine pokrenuo ‘Savez za promene’ [SZP], a kada su šetnje obustavljene Jovanović je predvodio grupu upornih šetača koji su nastavili proteste ulicama Beograda.
Tokom tih demonstracija, privodjen je na saslušanje i novčano kažnjavan po odredbama tada važećeg Zakona o informisanju, kao urednik biltena opozicione koalicije SZP.
Protiv Jovanovića su vlasti podnosile više tužbi, a po jednoj od njih je u avgustu 2000. godine osudjen je na pet meseci zatvora, uslovno na tri godine, zbog tekstova u biltenu SZP kojima je, kako je ocenio sud, povredio čast i ugled tadašnjeg zamenika republičkog ministra za informacije Radmile Višić.
Bio je šef izbornog štaba i portparol koalicije Demokratska opozicija Srbije [DOS], formirane uoči saveznih izbora septembra 2000, a posle decembarskih izbora, izabran je za poslanika i šefa poslaničke grupe DOS-a u Skupštini Srbije. Odbornik je u Skupštini Beograda.
Prilikom hapšenja Slobodana Miloševića 2001. uspešno je posredovao u njegovom mirnom privodjenju.
Napisao je nekoliko drama.
Jovanović nije oženjen.