DOSOR-jev mešani pevski zbor »Večerna zarja«
Spomin na gradnjo »Južne železnice« v letih 1842 – 1857
Namesto na poletnem odru DOSOR-ja, Doma starejših občanov Radenci, se je »DOSOR-jeva vetrnica« zaradi slabega vremena s ponedeljkovo kulturno prireditvijo poletnega festivala »odvrtela« v predprostoru knjižnice. Tokrat se je številnemu občinstvu z novim programom predstavil mešani pevski zbor DOSOR-ja »Večerna zarja«.
Izza občinstva
Pod vodstvom zborovodkinje Suzane Divjak, ki je sicer v DOSOR-ju zaposlena kot diplomirana medicinska sestra, so zapele stanovalke in stanovalci DOSOR-ja, z njimi pa tudi zaposlene: Breda, Mojca in Valerija, a kulturni program je povezovala Teja Smodiš. Program je zbor v uvodu začel s petimi pesmimi, v drugem delu pa s štirimi pesmicami. V tretjem in četrtem delu so bile na vrsti ljudske in številne priljubljene pesmi.
Povezovalka programa Teja Smodiš
Pod motom »Čas je prepočasen za tiste, ki čakajo; prehiter za tiste, ki žalujejo ter prekratek za tiste, ki se veselijo…« sta stanovalka Vida in Filip spomnila s pesmijo dr. Franceta Prešerna »Od železne ceste« na pričetek gradnje »južne železnice« (Dunaj-Maribor-Celje-Ljubljana- Sežana-Trst) pred 175 leti (leta 1842). Tako je prvi vlak v Celje in Maribor pripeljal leta 1846, v Ljubljano pa 18.8.1849 na rojstni dan tedanjega cesarja Avstro-Ogrske Franca Jožefa, a v Trst leta 1857.
Prešernova pesem »Od železne ceste«
Ogromen aplavz ob zaključku koncerta je potrdil, da je Suzana Divjak s pevskim zborom »Večerna zarja« bila vsekakor uspešna in po želji poslušalstva so skupaj zapeli še Slakovo »V dolini tihi« ter slovensko ljudsko »Sem deklica mlada vesela«.
Ves čas jih spremlja »DOSOR-jeva Vetrnica«
Filip Matko Ficko
The post Na »DOSOR-jevi vetrnici« zbor »Večerna zarja« appeared first on .