Delegacija Ministarstva za dijasporu koju su činili pomoćnik ministra za kulturno-prosvetnu, naučnu i sportsku saradnju Vukman Krivokuća i sekretar ministarstva Aleksandra Kojić, sastala se u petak, 19. septembra 2008, sa predstavnicom Kancelarije za stanovništvo grada Ciriha, Mariane Herold povodom izrade spomen ploče Milevi Marić Ajnštajn. Sastanku je prisustvovao i konzul Generalnog konzulata Republike Srbije u Cirihu, Petar Babić.
Tokom sastanka precizirani su detalji oko zaduženja u vezi sa samim projektom izrade spomen ploče. Pomoćnik ministra Krivokuća je naglasio da je izvršilac projekta Ministarstvo za dijasporu Vlade Republike Srbije, a da će Generalni konzulat Republike Srbije, kao državni predstavnik u Cirihu, biti aktivna strana u povezivanju i dogovaranju daljih koraka ove akcije, dodavši da je početni dogovor o izradi spomen ploče Milevi Marić Ajnštajn prvi korak u uspešnoj realizaciji ovakvog jednog humanog projekta.
Na sastanku je zaključeno da postizanje ovog dogovora predstavlja presudan trenutak za Republiku Srbiju i Švajcarsku, našu dijasporu u toj zemlji, koja broji preko dvesta hiljada, kao i za zbližavanje ova dva naroda, budući da je Mileva Marić Ajnštajn podjednako značajna istorijska ličnost za obe zemlje zbog činjenice da je aktivno učestvovala naučnom radu svog supruga, Alberta Ajnštajna, koji je svojim otkrićima zadužio čovečenstvo.
Otkrivanju spomen ploče u Cirihu, koje će biti organizovano na najvišem državnom nivou, prisustvovaće delegacije Srbije i Švajcarske, sa svečanim programom i akademijom.
Tokom posete Švajcarskoj, delegacija Ministarstva prisustvovala je proslavi 40 godina rada najstarijeg srpskog kulturno-umetničkog društva „Dobrosav Radovanović – Kikac“ iz Bazela. Na proslavi kojoj je prisustvovalo preko 400 posetilaca, među kojima i uvaženih gostiju, pomoćnik ministra Vukman Krivokuća istakao je da je ova godišnjica od velikog značaja za srpsku dijasporu, nakon čega je u ime Ministarstva za dijasporu i kompanije „Novosti“, KUD-u „Kikac“ uručio komplet knjiga iz edicije „Milenijum“.
Kulturno-umetničko društvo „Dobrosav Radovanović – Kikac“ osnovano je 1968. godine u Bazelu i predstavlja naše najstarije društvo u dijaspori. Od osnivanja do danas, kroz ovo kulturno-umetničko društvo je prošlo oko 800 aktivnih igrača svih uzrasta i preko 3500 hiljade članova. KUD „Kikac“ bavi se očuvanjem naše kulture u dijaspori, promovišući tradicionalne igre sa naših prostora kroz čvrstu kulturnu saradnju sa maticom.