Ova izložba proširuje fokus aktivnosti CoBA ka individualnom stvaralaštvu savremenih balkanskih umetnika koji su prepoznatljivi po svom društvenom angažmanu i jedinstvenom razumevanju različitih apsurda koji čine savremeni život i politiku, piše u saopštenju organizatora.
Period tranzicije Balkana, od kolapsa jugoslovenskog socijalizma do danas, karakteriše se različitim oblicima prekida, uključujucći ekonomske neizvesnosti, kulturne preokrete i demografske promene. Pritisci i neizvesnosti koji nastaju usled turbulencija na svetskoj političkoj sceni, kao što su Brexit, izbor Donalda Trampa za predsednika Sjedinjenih država i sve prisutnija desnica u Evropi, poručuju da se „balkansko iskustvo“ može zapravo posmatrati kao svojevrsni mejnstrim.
Svi umetnici se bave odnosima u kontekstu specifičnog geografskog i kulturnog prostora Balkana, bilo da su iz Rumunije, Srbije, Bugarske, Bosne i Hercegovine ili Crne Gore. CoBA prvi put na jednom mestu okuplja umetnike – susede koje karakteriše zajednička autorefleksija kao posledica stanja i procesa kroz koje prolaze.
Izložba Interruption je otvorena u londonskom klubu Library, od 6. aprila do 11. maja 2017. godine.
Contemporary Balkan Art (CoBA) zastupa i promoviše umetnike sa Balkana čiji je značaj uveliko potvrđen na domaćoj i međunarodnoj umetničkoj sceni.
Umetnici: Dragos Burlaću, Mirza Dedać, Lidija Delić, Aleksandar Dimitrijević, Stanimir Genov, Nemanja Golijanin, Nina Ivanović, Tadija Janičić, Žolt Kovač, Iva Kuzmanović, Petar Mirković, Jovana Mladenović, Nemanja Nikolić, Emir Šehanović, Marija Šević.