„Konačno jedan stepenik više“: Posebno odeljenje za suzbijanje korupcije pozvalo Đajića, on prihvatio poziv

„konacno-jedan-stepenik-vise“:-posebno-odeljenje-za-suzbijanje-korupcije-pozvalo-djajica,-on-prihvatio-poziv
„Konačno jedan stepenik više“: Posebno odeljenje za suzbijanje korupcije pozvalo Đajića, on prihvatio poziv

Posebno odeljenje za suzbijanje korupcije pri Višem javnom tužilaštvu u Novom Sadu pozvalo je inženjera geologije Zorana Đajića da u svojstvu građanina 3. februara dođe radi davanja potrebanih obaveštenja ovoj instituciji.

Kako je Đajić naveo na društvenim mrežama, odazvaće se pozivu i svedočiti.

„Kada im kažeš kako treba da se radi po propisu, hoće da poslušaju. Konačno jedan stepenik više – Odeljenje za suzbijanje korupcije me poziva. Znači neko im šapnuo da je ipak bilo korupcije tokom radova na zgradi železničke stanice u Novom Sadu. Nije baš sigurno koliki je iznos, ali radi se od oko 10 miliona evra“, naveo je Đajić, a preneo N1.

Podsetimo, Đajić, koji je do marta 2023. godine bio angažovan kao stručni konsultant na rekonstrukciji Železničke stanice i koji je prvi put ukazao na propuste, govorio je o falsifikovanim dokumentima o rekonstrukciji nadstrešnice. Tada su ga zvali telefonom iz specijalne službe Višeg javnog tužilaštva.

“Zvali su me maločas iz Specijalnog odeljenja Javnog tužilaštva, i rekli mi da hitno, za najkasnije sat vremena, dođem u Novi Sad na razgovor. Pitao sam kakvo je to odeljenje, rekli su ‘specijalno’. Potom sam pitao da li sam optužen za nešto, rekli su da nisam, nego me zovu u vezi ‘ovih okolnosti sa dokumentacijom’ i treba im moja izjava. Pitao sam potom i da li je u vezi Predraga Lukića, ali nisu odgovorili. Objasnio sam da sam dao izjave za Novu i N1, pa da mogu da ih uzmu iz medija. Rekao sam da neću da dođem i da im ne dajem nikakve izjave“, dodao je tada Đajić.

Post Views: 146

Originalni tekst