Mađarska golom u desetom minutu nadokande izbacila Škotsku sa Evra

madjarska-golom-u-desetom-minutu-nadokande-izbacila-skotsku-sa-evra

Fudbaleri Mađarske savladali su Škotsku rezultatom 1:0 u meču treće runde grupe A Evropskog prvenstva u Nemačkoj, preneo je RTS.

Nakon sto minuta fudbala koji ne priliči takmičenju kakvo je Evro, Mađari su golom u dubokoj nadoknadi nakon kontre uspeli da dođu do prvih bodova i zadrže šansu za plasman u osminu finala.

Od samog početka je Marko Rosi prepustio loptu Škotima, znajući da im igra po zemlji nije najjača strana. Nisu Škoti uspevali da priprete ni iz prekida, te za 45 minuta nisu uspeli da uputue niti jedan udarac ka golu rivala.

Sa drug strane Mađarska je imala nekoliko prilika nakon kontri ili prekida, a najbolju je propustio Orban u 40. minutu, pogodivši prečku sa samo par metara nakon centaršuta Soboslaja.

Nisu želeli ni jedni, ni drugi da se previše izlože i dođu u situaciju da jure zaostatak, a na takav pristup nije uticala ni činjenica da je remi značio kraj takmičenja za obe reprezentacije.

U nastavku se nije mnogo toga promenilo. Tempo se za nijansu ubrzao, ali prilika nije bilo. Škoti su prvi put zapretili u 53. minutu, dok su Mađari nastavili sa čekanjem.

Nažalost, utakmicu je obeležila i povreda Varge koji je nakon sudara sa Ganom i nekoliko minuta provedenih na travi, na nosilima napustio teren.

Zbog toga je meč bio produžen deset minuta i tek u nadoknadi su timovi počeli više da se otvaraju.

Takav razvoj događaja ostavio je dosta prostora za kontre, pre svega po levoj strani Škotske. Mađari međutim nisu uspeli to da iskoriste i promašili su dve izgledne prilike.

Uzvratili su i Škoti, ali je Mađarska na kraju dočekala ono što je htela.

Pukla je kontra u poslednjem minutu nadoknade, a na asistenciju Salaija završio ju je rezervista Čobot i doneo veliko slavlje navijačima Mađarske.

Škoti su na taj način eliminisani sa turnira, dok Mađarska sa tri boda mora da čeka rasplet u ostalim grupama i nada se povoljnim rezultatima kako bi prošla u osminu finala.