Mnogo su jaki: Ubedljiva pobeda Portuglije protiv Turske

mnogo-su-jaki:-ubedljiva-pobeda-portuglije-protiv-turske

Portugalci su ubedljivo savladali Turke i poslali jasnu poruku svim rivalima. Utakmica na stadionu Borusije u Dortmundu završena je rezultatom 3:0 za izabranike Roberta Martineza.

Golove su postigli Bernardo Silva u 21, Samet Akajdin autogol u 28. i Bruno Fernandeš u 56. minutu.

Brzo su i lako Kristijano Ronaldo i saigrači slomili otpor rivala i zasluženo došli do uverljivog trijumfa. U tome su im pomogli i turski fudbaleri koji su u nekim situacija pravili kardinalne greške.

Vodeći gol postigao je Bernardo Silva posle prodora Nuna Mendeša sa leve strane i rutinski zatresao mrežu Turske, piše Sport klub.

Najtragičniji momenat na meču i verovatno prelomni dogodio se u 28. minutu: Portugalci su krenuli u napad, ali se nisu razumeli, Kristijano Ronaldo je nezadovljno širio ruke, ljutio se i Kanselo, istovremeno defanzivac turskog tima Samet Akajdin ne gledajući gde je golman vratio je loptu unazad i ona je na šokantan način završila u mreži… Neverovatan, neshvatljiv autogol!

Sve dileme oko konačnog pobednika, ako su i postojale, rešene su na početku drugog poluvremena. Kristijano Ronaldo je izašao praktično sam ispred turskog golmana, ali je nesebično dodao loptu Brunu Fernandešu koji je lagano sproveo u mrežu.

U tim trenucima je izgledalo da Turcima preti katastrofa, ali nisu Portugalci imali razloga da nastavljaju u istom tempu. Prezadovoljni rezultatom „sakrili“ su loptu i meč rutinski priveli kraju.

Portugal je obezbedio prvo mesto u grupi sa maksimalnih šest bodova, Turska je i dalje u dobroj poziciji kao druga sa tri boda pošto je u prvom kolu pobedila debitanta Gruziju sa 3:1, dok je Portugal u derbiju grupe F uspeo posle preokreta da savlada ekipu Češke 2:1.