Holandske i belgijske vazduhoplovne snage zauzele su značajno mesto u NATO napadima na Jugoslaviju. Holanđani su se dugo hvalili kako su prvi oborili srpski MiG 29, a „priznanja“ su stizala i na adresu Belgijanaca. Najveće je pripalo Franku de Vineu (48) koji je tokom akcije komandovao holandsko-belgijskom eskadrilom bombardera F-16 u vojnoj bazi Amendola u Italiji.
Kao nagrada za primerno obavljen zadatak holandska kraljica Beatriks odlikovala ga je najvišim ordenom „Ofičira Oranje van Nasau“. Holandske i belgijske „ptice smrti“ obavile su dve hiljade letova za vreme 78-dnevnog bombardovanja i svojom ubojitom i nekonvencionalnom municijom odnele veliki broj nedužnih života.
Frank de Vine samo godinu dana kasnije dobio je priliku da se okuša u ulozi astronauta. Belgijskom oficiru je omogućeno školovanje pod patronatom Međunarodne organizacije za istraživanje svemira (ESA). Svoje poslednje korake pred prvi put u svemir ovaj Belgijanac, odgovoran za brojne žrtve na području bivše Jugoslavije, napravio je u austronautskom centru „Jurij Gagarin“ nadomak Moskve. Visoko priznanje za nekoliko boravaka u svemirskim stanicama zajedno s ruskim astronautima Franku de Vineu dodelio je i belgijski kralj Koning Albert II.