Plus 41 za prvu pobedu i mirniji nastavak turnira: Košarkaši Srbije savladali Portoriko

plus-41-za-prvu-pobedu-i-mirniji-nastavak-turnira:-kosarkasi-srbije-savladali-portoriko

Košarkaši Srbije savladali su sekipu Portorika rezultatom 107:66 u drugoj utakmici grupe C olimpijskog turnira u Parizu. Pešićev tim dokazao je ponovo da nije tim samo jednog igrača, i da

Reprezentacija Srbije je ubedljivim izdanjem protiv Portorika nadoknadila zaostatak u koš razlici iz prvog meča sa SAD, tako da će u susret Južnom Sudanu košarkaši Srbije biti nešto rasterećeniji.

Već polovinom prve četvrtine, Srbija je došla do dvocifrene prednosti Bogdanovićevom trojkom za 17:6. Portoriko se nije dao, Kristofer Ortiz ubacio je dve uzastopne trojke i pružio poslednji ozbiljniji otpor našem timu u prvoj deonici igre, a ispostaviće se kasnije, i u čitavom meču.

Otpor je bio ugašen, kada je profunkcionisao tandem JokićPetrušev. MVP je vešto proigravao centra Olimpijakosa u više navrata, čime su obezbedili svom timu ubedljivih 24:12 na kraju prve četvrtine.

Jednako silovito su Pešićevi izabranici nastavili i u drugoj deonici, i uz minimalne trzaje Portorikanaca priveli kraju prvo poluvreme sa 17 poena prednosti.

Učinak Srbije za dva poena je na poluvremenu bio 15/22, dok je šut za tri radio nešto slabije, samo 2/9. Od 19 penala, naši košarkaši ubacili su 16. Dvocifreni su bili Petrušev sa 13 i Jokić sa 10 poena uz 9 skokova i 5 asistencija.

Tokom treće četvrtine, Srbija je uglavnom držala prednost od plus 20, a već početkom četvrte, prednost se popela na plus 30.

Nikola Jokić, ostao je jednu asistenciju udaljen od tripl-dabla, čime bi postao tek četvrti igrač u istoriji Olimpijskih igara kome je to pošlo za rukom, posle Saše Belova, Lebrona Džejmsa i Luke Dončića.

Najveću prednost naši su imali kada se u Lilu začuo poslednji zvuk sirene, kada je postavljen konačan rezultat 107:66.

Selektor Pešić pružio je priliku svim igračima u današnjoj utakmici, a najefikasniji je bio Petrušev sa 15 poena uz devet skokova. Centar Jokić igrao je 23 minuta i nedostajala mu je jedna asistenciju do tripl-dabl učinka, on je utakmicu završio sa 14 poena, 15 skokova i devet asistencija.

Srbija sada ima pobedu i poraz u Grupi C, a u trećem kolu u subotu 3. avgusta od 21 čas igraće protiv Južnog Sudana.