Od Miloša Rastovića saznajemo da je ove godine na molitvenom doručku bilo prisutno više od 3 000 gostiju iz Amerike i iz više od 140 zemalja u svetu koji pripadaju različitim generacijama, verama i kulturama.
Sveštenici, misionari, političari, naučnici, umetnici, sportisti, studenti, doktori, poslovni ljudi i drugi predstavnici svetske elite iz Amerike i sveta su se okupili da izgrade i razviju prijateljstvo i prodube svoju ljubav prema Bogu i podele svoja verska iskustva kako bi osnažili veze između naroda i doprineli izradnji mira u svetu.
Od prvog molitvenog doručka koji je održan 1953. godine, kada je Dvajt D. Ajzenhauer, tadašnji predsednik SAD-a bio prisutan na ovom događaju, američki predsednici su bili redovni gosti na molitvenom doručku.
Ove godine Donald Tramp je drugi put prisustvovao molitvenom doručku kao predsednik SAD-a zajedno sa članovima svog kabineta Reksom Tilersonom, državnim sekretarom, Džeraldom Kušnerom, savetnikom američkog predsednika, sa suprugom Ivankom Tramp i drugim predstavnicima američke administracije.
Među gostima su takođe bili i Žanet Kagame, prva dama Ruande, major američke vojske Skot Smajli, prvi major američke vojske koji služi slep, rabin Marvin Hajer, osnivač Sajmon Vizental centra u Americi, Dejvid Bizli, izvršni direktor svetskog programa hrane i mnogi drugi.
U ime Republike Srbije i Republike Srpske, pored ostalih prisutni su bili Njegova Ekselencija Đerđ Matković, ambasador Republike Srbije u Vašingtonu, Ivica Dačić, ministar inistranih poslova u Vladi Republike Srbije, Vladimir Marinković, potpredsednik Narodne skupštine Srbije, Meho Mahmutović, državni sekretar u ministarstvu zdravlja Vlade Republike Srbije, Željka Cvijanović, premijerka Vlade Republike Srpske i Nj.K.V. prestolonaslednik Aleksandar i princeza Katarina Karađorđević.
Aleksandar Rastović je sedeo sa kongresmenom Majk Dojlom i drugim predstavnicima Amerike, Rusije i Australije. Voditelji programa su posebno pozdravili počasne goste Džimi Moralesa, predsednika Gvatemale i Rajmondsa Vejonisa, predsednika Letonije.
Predsednik Tramp je zaželeo dobrodošlicu svim verskim i drugim predvodnicima u svetu i naglasio da vera zauzima centralno mesto u američkim životima i slobodama. On je istakao da naša prava nisu data od čoveka, već od Stvaraoca. Nijedna zemaljska snaga ne može oduzeti čoveku ta prava. Koliko god je čovek otvoren za Božije milosrđe i ljubav, Amerika će biti zemlja slobode, dom hrabrih i svetlost među narodima. Predsednik se založio za izgradnju mirnog sveta u kome svako dete treba da odrasta bez nasilja i straha.
Ironično, ove godine počasni gosti su bili i Hašim Tači, predsednik tzv. Kosova i Ramuš Haradinaj, premijer tzv. Kosova.
Nakon reči dobrodošlice, prisutni su se pomolili kako bi ojačali veze sa prijateljima, bližnjima i drugim narodima. U sali je prevladao zajednički osećaj mirnoće duha i glasa mira i razumevanja među narodima.