Prvo zlato za Srbiju: Damir Mikec i Zorana Arunović olimpijski šampioni! – Avala News

prvo-zlato-za-srbiju:-damir-mikec-i-zorana-arunovic-olimpijski-sampioni!-–-avala-news

izvor: printscreen

Srbija je osvojila svoju prvu medalju na Olimpijskim igrama 2024. u Parizu, donoseći radost i ponos naciji. Damir Mikec i Zorana Arunović osvojili su olimpijsko zlato u mešovitoj konkurenciji u pucanju sa 10 metara iz vazdušnog pištolja.

Kako prenosi portal 021, srpski par strelaca pobedio je u finalu discipline deset metara vazdušni pištolj tandem iz Turske Seval Ilajda Tarhan – Jusuf Dikec.

Zorani Arunović je ovo prva olimpijska medalja u karijeri, dok Mikec ima srebro iz Tokija. Srpski strelci su pobedili rezultatom 16:14, nakon izuzetno dramatične završnice. Oba tima su sa istim brojem bodova ušla u poslednju rundu, nakon nekoliko promena u vođstvu.

Tada je Srbija ostvarila rezultat od 20,1 dok su Turci podbacili sa 19,3 zbog čega će morati da se zadovolje srebrom. Mikec je nešto lošije započeo duel, ali je kasnije beležio sve bolje rezultate i na kraju je njegov hitac od 10,7 u poslednjoj rundi napravio razliku.

🥇ZLATOOOO🥇

Strelci Zorana Arunović i Damir Mikec upucali su 1️⃣. medalju za #TeamSerbia u #Paris2024 u finalu discipline vazdušni pištolj miks 10m i tako postali OLIMPIJSKI ŠAMPIONI‼️

Idemoo 💪🏻🇷🇸#JedanTimIstiCilj #ZaSrbiju pic.twitter.com/51X6y423HS

— Team Serbia (@OKSrbije) July 30, 2024

Arunovićeva i Mikec su medalju u miksu obezbedili već u ponedeljak, kada su u kvalifikacijama zauzeli drugo mesto sa pogođenim 581 krugom – jednim manje od prvoplasiranih takmičara iz Turske, koji su izjednačili olimpijski rekord kvalifikacija.

Nadmetanje na Olimpijskim igrama u pojedinačnoj konkurenciji srpski strelci su završili bez medalje.

Mikec je u finalu discipline 10 metara vazdušni pištolj zauzeo sedmo mesto, dok Arunovićeva u istoj disciplini, samo u konkurenciji dama, nije uspela da se plasira u finale, pošto je u kvalifikacijama zauzela 10. mesto.

Naši strelci Damir Mikec i Zorana Arunović osvojili su zlatnu medalju, pobedivši turke Jusufa Dikeča i Seval Ilajde Tarhan sa 16:14https://t.co/YD9DwfDIdR