Postavka neformalnog muzeja, koju su Reganovi upriličili u porodičnoj kući, već nekoliko godina svedoči o njihovom predanom radu na polju očuvanja balkanske, a posebno srpske tradicije i kulture na tlu SAD. Tu postavku pored nošnji čine i mnogi prateći odevni dodaci i predmeti iz svakodnevnog života naših predaka.
Sve je pokrenula Biljana, podstaknuta ljubavlju prema folkloru, utkanoj u njeno biće od strane roditelja. Ipak, priznaje, ništa ne bi postigla da nije bilo Džona, koji joj je od dolaska u Novi svet 2012. podrška u svemu, tako da su njih dvoje ovim ujedno obeležili i sedam godina braka.
"Resursima iz svoje kolekcije sam priredila, samostalno i u saradnji sa srpskim i stranim institucijama i organizacijama, poput Ambasade Srbije i diplomatskih predstavništava drugih zemalja, zatim Kongresne biblioteke, Američkog saveta za međunarodno obrazovanje i ostalih, nekoliko desetina izložbi, revija i drugih manifestacija. U pitanju su događaji koji pre svega slave različitost, na kojoj se i Amerika temelji", kaže Biljana.
Za svoj rad Biljana je primila pohvalu Njegove ekselencije srpskog ambasadora u Vašingtonu Đerđa Matkovića i arhijerejski blagoslov Njegovog Preosveštenstva episkopa istočnoameričkog SPC Irineja.
Gosti na proslavi godišnjice, među kojima i predstavnici Ambasade Srbije, uživali su diveći se eksponatima uz muzičke bravure Bore Dugića i specijalitete iz domaće kuhinje. Na kraju su svi zajedno nazdravili šampanjcem, sa željama da muzej Reganovih bude još bogatiji i jednoga dana postane i zvaničan.