Разноврстан и богат програм, сходно типу извођења наставе, актуелним могућностима и ограничењима услед здравствене ситуације, уклопљен је у мозаик „онлајн“ приредби, малих одељењских рецитала у учионицама, „виртуелних“ ликовних изложби и изложби радова у нашим црквама, поетско-музичких интерпретација, гостовања у другим одељењима, „онлајн“ наступа ђака из различитих места и повезивања деце из региона, расејања и матице, уз стваралачко изражавање и извођење песме у заједничком музичком споту. Близу 2000 ђака у три земље припремало се на тематским часовима да обележи школску славу српским словом, песмом и цртежом и да је потом прослави на свечаностима, које су увеличали својим присуством гости из дипломатских, црквених, уметничких и научних кругова.
Француска
Приредбе су красили радови ђака средњег и старијег узраста – избор калиграфски украшених поука Светог Саве из „Хиландарског типика“ уз ликовне портрете ученика млађег узраста и појединачне музичко-поетске интерпретације. Гост у Паризу била је песникиња Даница Дана Додић, која је говорила родољубиве стихове. Традиционална приредба у Цркви Свете Петке у Бондију изведена је „онлајн“, а ђаке је поздравио протојереј Жељко Симоновић. Поред програма у Бондију, Тамара Нацик објединила је активности у наставним местима Ањер, Епон и Монтреј. Ђаци у местима Курбевуа, Левалуа, Сен Мор де Фосе и Бонди извели су пригодне светосавске садржаје у оквиру програма које је припремила Милија Јевремовић. Ученици Љиљанe Симић у Сансу имали су драгог госта, проф. др Драгана Радовановића са Одсека за географију на ПМФ-у приштинског Универзитета у Косовској Митровици. Он је деци приказао део изложбе „Цркве и манастири Косова и Метохије и Топлице кроз векове“, говорећи о српском духовном благу. У Париском региону је Катарина Страиловић одржала низ приредби са ђацима из Пјерфита, Бондија, Обервилијеа, Робенсона и Париза. У Савину част певало се широм источне Француске, где је Марија Праизовић окупила децу у заједничким казивањима песмица из Белфора, Сошоа, Етипа, Милуза, Сент Авола, при чему им се обратила конзулка Анђелка Шимшић. У Орлеану је приредбу и изложбу припремила Славица Милић, а у Колмару и Стразбуру Наташа Радојевић. У цркви у Нансију изведена је мала свечаност ђака Наташе Францишковић, а у Лиону је одељење Александре Бурсаћ обележило школску славу у простору цркве.
Италија
У групама Драгице Додеровић остварена је сарадња са ђачким породицама и Српском заједницом „Круна“, те су након одржаних приредби у местима Скио, Роверето, Тори ди Квартезоло, Алонте и Вићенца припремљене видео ретроспективе „Да живимо сви у слози“ и ,,Поручио бих Светом Сави“ уз виртуелну ликовну изложбу „Савин живот из мог срца“ и рецитовање песмица на Савиндан у Цркви Свети Лука у Вићенци. У сарадњи са црквеном општином у Трсту Слађана Марковић одржала је „онлајн“ приредбу. Одељења Јелене Јовановић светсавске дане прославила су низом активности у непосредном дружењу, али и у свечаностима на даљину са темом „Прослава школске славе на светој српској земљи и у туђини“. Након прављења заједничког мозаика са ликом Светог Саве у месту Басано дел Грапа, одржана је „онлајн“ приредба са наставницама и ученицима школа у Ораховцу, „Доситеј Обрадовић“ и Великој Хочи „Светозар Марковић“ (Косово и Метохија). На радост свих учесника, изведен је час посвећен Светом Сави у простору СПЦ „Свети Лука“ у Вићенци. Група из Валдања имала је креативан задатак: урадила је интервју са ученицом Стелом Роси, Италијанком која похађа допунску наставу на српском језику, градоначелником Валдања г. Ђанкарлом Аћербијем, конзулком Иваном Стојиљковић и председником Савеза Срба у Италији, г. Душаном Алексићем, који су приказани на виртуелној приредби за госте, приликом чега је ученици Стели Роси уручен Речник италијанско-српског језика Ивана Клајна од стране Савеза Срба Италије. У срадњи са СКЗ „Арзњано“ изведена је приредба млађе групе и квиз у коме су учествовали старији ученици.
Словенија
У Марибору је одржана заједничка „онлајн“ приредба „Савиним стопама“, коју су припремиле мр Маја Анђелковић Шегуљев и Драгана Шошкић. Учествовало је преко 40 ученика свих узраста, којима се обратио отац Милан Јовановић, свештеник Српске православне цркве „Ћирило и Методије”. Ђаке из Љубљане и околних школа на почетку заједничке приредбе поздравила је конзулка Ивана Јакшић Матовић и отац Митар Танасић, а програм су са децом припремили Данило Спасојевић и Јелена Стефановић. У Српској православној цркви у Марибору и Љубљани приказане су изложбе дечјих радова на тему „Свети Сава у лику и стиху“ и „Свети Сава“. Да је светосавска недеља идеалан повод да се деца из различитих регија Словеније упознају дружећи се на „зум“ часовима, показале су својом сарадњом Светлана Тодоровић, Драга Давид и Тамара Сврзић, које су подстакле ученике из Љубљане, Копра, Нове Горице и Постојне да показују једни другима љубав ка рецитовању, певању, свирању и провеле их кроз презентацију њихових ликовних остварења. Дух светосавља преносио се кроз песму „Савин монолог” Десанке Максимовић, коју су казиивали ђаци из различитих места, надовезујући се једни на друге. Невена Ступар се са својим ђацима из Крања, Новог Места и Љубљане укључила преко Зум апликације на приредбу која је одржана у ОШ „Меша Селимовић” у Бијељини, а програм је припремљен у сарадњи са учитељима трећег и петог разреда Бранислав Милановић и Маријана Симикић. Елементи свих активности у Словенији, ученичких радова и слика њиховог учешћа постали су саставни део записа који је креирала Драга Давид. Наставници су на Савиндан одржали и заједничку „онлајн“ приредбу.
У Центру за Србе у расејању „Свети Сава“ у Београду
Награђени ученици из Париског региона (Милан Шафнер, 1. награда; Леонтина Стевић, 2. награда; Наташа Радовановић, 3. награда; Викторија Стефановић, 3. награда) на конкурсу Писмо на ћирилици – писаним словима на тему „Што на ум, то на друм” Центра за Србе у расејању „Свети Сава” из Београда, били су гости Центра током светсавских дана, од 27. до 31. јануара, приликом чега су читали своје радове и представили пут од инспирације, до српских речи, љубави према отаџбини и неговању писане ћирилице.
Награде Народне библиотеке „Стефан Првовенчани“ у Краљеву
Светосавски дани завршени су радосно и поводом конкурса „Свети Сава, принц и просветитељ“ Народне библиотеке „Стефан Првовенчани“ у Краљеву. Резултати у категорији старијег основношколског узраста: прво место, Анастасија Ристић, осми разред, Словенија; треће место: Леонтона Стевић, шести разред, Француска; похваљени радови: Јована Мајкић (Словенија), Емма Јовановић (Италија), Ана Тадић (Словенија), Ана Деспотовић (Словенија), Наташа Ристанић (Словенија), Лука Симић (Француска). У млађем узрасту: прво место, Диана Милановић, трећи разред, Француска; друго место, Саша Секуловић, четврти разред, Француска; треће место, Милица Митић, други разред, Италија; похваљени радови: Мила Тица (Словенија), Сергеј Илић (Словенија), Уна Недељковић (Француска), Софија Степановић (Италија) и Ива Матовић (Словенија), посебно похваљен рад за иновативност и врсту технике. Цртежи су изложени на паноу у простору краљевачке библиотеке.
Музичка круна
Музичка круна био је спот песме Бранка Стевановића „Негујмо српски језик“, објављен на Савиндан, у коме је учествовао 41 ученик из све три земље. Пројекат „Деца – Србији“ реализован је у организацији Удружења наставника музичке културе Србије и Дечјег културног центра Београд.
Видео архива
На новоотвореном школском Јутјуб каналу налази се архива снимака са Светосавских дана, груписана у три листе репродукције: Приредбе и изложбе, Рецитације и Музичке интерпретације. Приступ каналу имају сви наставници у три земље, који га и уређују.