Zvezda ubedljivo poražena u Monaku

zvezda-ubedljivo-porazena-u-monaku

Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su večeras na gostujućem terenu od Monaka 1:5, u meču trećeg kola Lige šampiona.

Monako je imao veliku priliku u četvrtom minutu. Nakon centaršuta sa desne strane, Ben Segir je ostao sam u šesnaestercu, ali je neometan šutirao sa pet metara visoko preko gola.

Dva minuta kasnije pokušao je Olajinka glavom sa prve stative, ali je bio dobro postavljen golman Monaka.

U 10. minutu, nakon kornera sa desne strane, glavom iz peterca je pokušao Zakarija, ali ga je umesto glavom loptu zakačio ramenom i ona je otišla pored gola.

Monako je poveo u 21. minutu. Nakon asistencije Singoa, Minamino je istrčao sam ispred golmana Ilića i rutinskim udarcem po zemlji pogodio desni ugao gola Zvezde.

U 26. minutu Tilo Kerer je u svom šesnaestercu oborio Endijaja, a sudija Štiler je pokazao na „belu tačku“. Endijaj je preuzeo odgovornost i sigurnim udarcem po sredini gola doneo izjednačenje Zvezdi.

Monako je do nove prednosti stigao u četvrtom minutu nadoknade poluvremena. Lopta se od Spajića odbila do Embola koji je udarcem sa oko 15 metara savladao golmana Zvezde Ilića.

U 54. minutu Monako je stigao do trećeg gola. Snažnim udarcem sa preko 30 metara mrežu Zvezde je zatresao Singo.

Dva minuta kasnije domaća ekipa je postigla i četvrti gol. Nakon sudara Ilića i Seola lopta se od Embola odbila u mrežu Zvezde, ali nakon intervencije iz VAR sobe gol je poništen, pošto je Embolo rukom prosledio loptu u gol.

Novu priliku Monako je imao u 62. minutu. Šutirao je Vanderson iskosa sa oko 12 metara, ali je lopta otišla preko gola. Četiri minuta kasnije Akliuš je glavom, posle kornera sa leve strane, pogodio stativu.

Monako je u 70. minutu poveo 4:1. Nakon greške fudbalera Zvezde Embolo je proigrao Minamina, koji je bez poteškoća prosledio loptu u nebranjenu mrežu.

U narednom napadu, Golovin je šutirao snažno sa oko 25 metara, ali je njegov udarac zaustavila stativa. Isti igrač je oprobao udarac i u 90. minutu, ali je bio zamalo neprecizan.

Konačan rezultat postavio je Akliuš u šestom minutu sudijske nadoknade vremena, udarcem levom nogom u dalji ugao sa ivice šesnaesterca.

Crveno-beli su meč završili sa deset igrača na terenu, pošto se, nakon što je trener Milojević izvršio svih pet izmena, povredio Olajinka i nije mogao da nastavi igru.

Zvezda je u prva tri kola upisala tri poraza, a Monako je zabeležio dve pobede i jedan remi. U narednom kolu, Zvezda će 6. novembra u Beogradu dočekati Barselonu. Monako će u narednom kolu gostovati Bolonji.